AISNSW Contacts


Grant Administration

David Buley
Chief Financial Officer
Wendy Godden
Manager: Grants Administration
Michelle Hayman
Grants Administrator

Technology

Maurice Cummins
Head: Technology
Giovanni Trono
Assistant Head: Technology

 Leadership Centre

Dr Jennifer Davies
Dean: Leadership Centre
Jenni-Lee Williams
Associate Dean: Leadership Centre
Penny Brown
Leadership Consultant: Leadership Centre
Robyn Edwards
Leadership Consultant: Leadership Centre
Tracey Bullock
PA to Dean and Administrative Assistant

Learning Design Hub

Stanley Yip
Manager: Learning Design Hub
Shellie Chapman
Assistant Manager: Learning Design Hub
Tal Greengard
Online Learning Designer

Regulations and Programs

Douglas Melrose-Rae
Head of Regulations and Programs
Caraline Cloke
Assistant Head of Regulations and Programs
Coral-Lee Cassidy
Personal Assistant to Head of Regulations and Programs

Education Regulations

Nicky Sabbadin
School Regulations Support Consultant
Susan Wright
Consultant: Education Regulations

School Improvement

Frances Whalan
Consultant: School Improvement
Joanne Geary
Consultant: School Improvement
Kate Bertram
Consultant: School Improvement
Sandra Duggan
Consultant: School Improvement/Perspectives
Steven Stretton
Consultant: School Improvement

Specialty Areas

Ben Arber
NAPLAN Consultant
Britt Fuller
National Assessment Program Coordinator
Rosalyn Thomas
Consultant: Aboriginal and Torres Strait Islander Education

The Evidence Institute

Tiffany Roos
Director: The Evidence Institute
Lesley Wright
Assistant Head of The Evidence Institute
Crichton Smith
Senior Researcher and Analyst
Rachel Perry
Research Specialist
Rakhshinda Sayeed
Data Support Officer

Student Services

Lisa Ridings
Head of Student Services
Adele Lockman
Adult Learning Designer
Annelies Vanhout
PA & Administrative Assistant: Division Head Student Services

Literacy

Fiona Elliott
Education Consultant: Student Services
Pat Hodges
Education Consultant: Student Services
Jill Ryman
Education Consultant: Student Services
Renae Watkins
Education Consultant: Student Services

Numeracy

Troy Douglas
Education Consultant: Student Services
Henrietta Miller
Education Consultant: Student Services
Fiona Walker
Education Consultant: Student Services

Students with Disability and Additional Needs

Elizabeth Maher
Senior Education Consultant: Student Services
Leanne Woodley
Senior Education Consultant: Student Services
Fabienne Arora
Education Consultant: Student Services
Sue Cairns
Education Consultant: Student Services
Dianne Hooke
Education Consultant: Student Services
Michelle O'Brien
Education Consultant: Student Services
Jacqui Rainey
Education Consultant: Student Services

Teacher Accreditation

Estelle Lewis
Head of Teacher Accreditation
Susan Byers
Assistant Head of Teacher Accreditation
Glenda Chidrawi
Consultant: Teacher Accreditation
Catherine Manalili
Consultant: Teacher Accreditation
Wade McKechnie
Consultant: Teacher Accreditation
Tania Gibbons
PA to Division Head: Teacher Accreditation

Professional Services

Jo McLean
Head of Professional Services
John Clear
Education Consultant: Technology Across the Curriculum
Katrina Mostyn
Education Consultant: PDHPE
Nicky Sloss
Senior Consultant: Wellbeing
Cecilia Waites
Course Administrator
Arianne Hizo
PA to the Heads of Professional Services and Teaching & Learning
Sonia De Sousa
Personal Assistant

Road Safety Education

Jo McLean
Head of Professional Services
Samantha Kourakis
Education Consultant
Katrina Mostyn
Education Consultant
Sue Pike
Education Consultant
Nicky Sloss
Senior Consultant: Wellbeing

Live Life Well @ School

Jo McLean
Head of Professional Services
Philippa Miller
Education Consultant
Katrina Mostyn
Education Consultant
Nicky Sloss
Senior Consultant: Wellbeing

Compass - Navigating Whole-School Wellbing

Jo McLean
Head of Professional Services
Michael Bignill
Assistant Head: Projects
Nicky Sloss
Senior Consultant: Wellbeing
Katrina Mostyn
Education Consultant
Samantha Kourakis
Education Consultant

Teaching and Learning

Kelly Borg
Head of Teaching and Learning
Michael Bignill
Assistant Head: Projects
Sue Boye
Education Consultant: Teaching and Learning
Jorga Marrum
Education Consultant: Teaching and Learning
Philippa Miller
Education Consultant: Teaching and Learning
Sue Pike
Education Consultant: Teaching and Learning
Angela Schumacher
Education Consultant: Teaching and Learning
Vanessa Shirriff
Education Consultant: Teaching and Learning
Catherine Sip
Education Consultant: Teaching and Learning
Billie Trkulja
Education Consultant: Teaching and Learning
Carlo Tuttocuore
Education Consultant: Teaching and Learning
Jennifer Woods
Education Consultant: Teaching and Learning
Arianne Hizo
PA to the Heads of Professional Services and Teaching & Learning

Workplace Management

Cathy Lovell
Senior Director: School Services
Evelyn Langton
Assistant Head of Workplace Management
Charles Alexander
Legal Consultant

Child Protection

Maria Costa
Manager: Child Protection
Michelle Becroft
Child Protection Advisor / Investigator
Kathryn Element
Child Protection Advisor / Investigator
Dimyana Abad
Child Protection Advisor / Investigator
Megan Lewis
Child Protection Advisor
Lana Martin
Child Protection Advisor / Investigator

Employment Relations

Ricky Kakwani
Acting Assistant Department Head: Workplace Management
Joel Arnott
Employment Relations Advisor
Michael Carter
Employment Relations Advisor / Solicitor
Sydney Fanous
Employment Relations / Work Health and Safety Advisor
Lachlan Hodgson
Employment Relations Advisor
Adam Wilding
Employment Relations Advisor